Rüyada İğne Batması Görmek

Yorum Yok -

Rüyada iğne batması görmek rüya gören kişinin çevresindeki kişilerden beklentilerine işaret eder. Genel anlamda rüya görenin toplumsal ve kişisel durumuna göre beliren bir simgedir.  Kişinin hayatında kendisini güvende hissedip hissetmemesine, yakınlarından zarar göreceği endişesine veya ailesi için tehlikeli işlerde çalışan ebeveynlere yorumlanır.

Rüyada iğne batması görmek; rüyada iğne ile ilgili bir meslek ile uğraştığını gören kişi için eline ya da bir yerine iğne battığını görmesi; o işinde yaşayacağı olumsuz durumlar olacağına işaret sayılır. Bu rüya, ya yaptığı işin karşılığını almamaya ya da kendi tedbirsizliği yüzünden zor anlar yaşayacağına yorumlanır. Bazı tabirlerde bir başkasına iğne battığını görmek, o kim­seyi ayıplamaya, kendine iğne battığını görmek başka birileri tarafından hor görülmeye, gücendirilmeye tabir edilir.

Rüyada görülen iğne için çok sayıda yorum mevcuttur: Rüyada iğne görmek; dağınık işlerin toparlanacağına, hayatın düzeni için uğraşılacağına, bir yerinize iğne batması ise madden ve manen yardım alacağınıza yorumlanır. Rüyada iğne yutmak, iğne yemek murada ermeye ya da sır saklamaya, yoksul birinin iğne görmesi iyi hale, bekar bir insanın iğne görmesi evleneceğine delalet sayılır.

Rüya gören kişinin elinden alınan imkanlara, yoksulluğa işaret eder. Bir kimse rüyasında elindeki küçük bir iğne ile kuyu kazdığını görür ise çok uzun bir emek sürecine gireceğine ve ekmeğini kazanmak için çok mücadele edeceğine rivayet eder.

Rüyada başkaları için kıyafetler diktiğini görmek, insanlara nasihatler etmeye, arabuluculuk yapmaya işarettir, bazen de rüyada iğne görmek kadın ve erkek arasındaki iyi geçinmeye yorulur. Rüyada dikiş diktiği iğnenin kaybolduğunu, kırıldığını, çalındığını ya da zorla elinden alındığını gör­mek hakkında, işlerinin dü­zensiz gideceğine, maddi hasara ve üzücü olaylar yaşanmasına dair yorumlar yapılır.

Yorum Yap