Rüyada Sevmediğin Birini Görmek

-

Rüyada sevmediğin birini görmek kişinin insanlar üzerinde kolayca hâkimiyet kurabilen, hırslı ve çalışkan biri olduğuna ve bu nedenle düşmanlarına asla fırsat vermeyeceğine, büyük başarılara imza atacağına, yaptığı her çalışmada ortaya çok iyi işler çıkaracağına, kendisini kıskanan ve arkasından iş çevirenlerin ise hiçbir kötülük yapamayacağına, ellerinin boş kalacağına işaret eder.

Rüyada sevmediğin birini hamile görmek kişinin kendisinden hoşlanmayan insanlar üzerinden bazı işler yapacağına ve başarılı bir şekilde noktalayacağına, büyük bir maddi gelir elde edeceğine, çevresini genişleteceğine ve iyi yerlere geleceğine işaret eder. Bazılarına göre ise bu rüya kişinin düşmanı olarak gördüğü biri ile ortak bir işe gireceğine ancak çok karlı çıkacağına da delalet eder.

Rüyada sevmediğin birini dövmek rüya sahibinin işine hâkim biri olduğuna ve kendisine rakip olan kişilere üstünlük sağlayacağına, sunduğu fikirlerin işleri daha iyi bir noktaya çıkararak rüya sahibini ön plana çıkaracağına, karşısına çıkacak büyük iş fırsatlarına, kişinin yüzünün güleceği, mutluluk dolu günlere işaret eder.

Rüyada sevmediğin birini öldürmek kişinin iş hayatında rakip olarak gördüğü birine bir faydasının dokunacağına tabir edilir. Bazı âlimlere göre ise bu rüya, rüya sahibine düşmanlık besleyen kişilerin bir işe gireceğine ancak bu kişileri zarar etmekten kurtaracak kişinin rüyayı gören kişi olacağına ve onlara büyük bir ders vereceğine işaret eder.

Rüyada sevmediği kadını görmek tüm arzuların ve isteklerin gerçekleşeceği güce ve kudrete sahip olacağına, hayırlı ve uğurlu işlere girişileceğine delalet eder.

Rüyada sevmediğin bir erkek görmek kazancının neredeyse yarı yarıya düşeceğine, insanlardan gördüğü sevgi ve saygının da hiç eksilmeyeceğine, maddi ve manevi olarak güç ve kudret sahibi olacağına, geçirdiği zor zamanların sona ereceğine, işinde terfi alacağına, rakiplerini ve düşmanlarını geride bırakacağına, sevdiği kişi ile uyumunun ve geçiminin bozulacağına, yeni işler alma fırsatı elde edeceğine inanılır.

Rüyada sevmediği biriyle konuşmak önemli atılımlar yapacağına ve bütün bunların kendisine hem şöhret hem de para getireceğine, bir sebeple istediği kazancı elde edemeyeceğine, işlerinde atılıma geçeceğine, başarılarının herkes tarafından konuşulur duruma gelmesine vesile olacak işler yapacağına, eline geçen bazı fırsatların verilecek hatalı kararlardan ötürü yarardan çok zarara sebep olacağına, kişinin madden ve manevi olarak mutlu ve hane halkıyla beraber huzurlu bir hayat süreceğine, daha iyi yerlere geleceğine, yetenekleri ve becerileri sayesinde büyük kazançlar elde edeceğine, kariyerini çok daha iyi yerlere taşıyacağına, yapılmak üzere olan bir anlaşmanın taraflardan birinin itiraz etmesiyle askıya alınacağına, komşularla ters düşüleceğine, yaşanan olumsuzlukların tersine etki göstererek kişiyi güçlükler karşısında daha dirayetli biri haline getireceğine işaret etmektedir.