Rüyada Dolu Yağması

-

Gökten dolu yağdığını rüyada görmek iyiye yorumlanmayan bir durumdur. Kişinin evinde sıkıntı ve geçimsizliğe işaret eder. Rüyada üzerine gökten dolu yağması, gören kimsenin malının elden gideceği anlamına yorulur.

Ayrıca rüyada dolu yağdığını görmek düşmanlığa, yokluğa, hastalığa, kıtlığa işaret ettiği söylenir. Bir başka kaynağa göre rüyada dolu yağdığını görmek azap çekme, sıkıntı çekme ve ihtiyaçlarını giderememe gibi anlamlara yorulmaktadır. Ancak kişinin belirli bir bölgesine zarar vermeyen dolu iyiye işarettir. O bölgenin iyileşeceği anlamına yorulur. Fakat etrafa zarar verecek bir dolu şeklinde görülüyorsa Allah’ın o bölgelere gazabına işaret ettiği söylenir.

Dolu yağması ayrıca kısa bir hastalığa da işarettir. Bu hastalığın kısa süreceğine ve çabuk atlatılacağını işaret eder. Rüyada dolu yağdığını görmek gören kişinin mal kaybına da yorumlanır. Dolu yağan kişi de mal eksilmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Rüyada dolu yağdığını görmek devletin insanlara zulüm edeceği şeklinde de yorumlanır. Şiddetle ceza çekileceği anlamına yorulur.

Ayrıca bazı kimselerin de devlet tarafından canlarının acıtılması şeklinde de söylenir. Zamanında yağan dolu keder ve üzüntünün yok olmasına, düşman ve ikiyüzlülerin kahrolacağına dalalet eder. Rüyada dolunun yoğun ve sert yağdığını görmek dert, bela, düşmanlığa yorulur. Rüyada dolunun çok fazla yağdığını ve bu nedenle yolların dolup taştığını görmek, yolların bozulduğunu görmek yolculuğun imkansız bir duruma geleceğine dair yorulur.