Rüyada Yeşil Biber Görmek

-

Rüyada yeşil biber görmek; biberin acı veya tatlı, yeşil veya alaca olması gibi farklı özelliklerine göre değerlendirilmelidir. Çoğu kez gerçekte olduğu gibi zor yenen acı biber hoşnutsuz durumlara, tatlı yeşil biber ise sağlık ve sıhhate işarettir. Rüyadaki detayların ayrı ayrı anlamlarına bakılması doğru ve bütünsel bir yorum yapılabilmesini kolaylaştırır.

Rüyada yeşil biber görmek; canlı ve diri görünüyor ise genel olarak sağlık ve şifa bulunacağına işarettir. Bazen de bir çocuğun dünyaya geleceğinin müjdeleyen rüya; kişinin rüyasında yeşilbiber yediğini görmesi halinde güvenilir ve içten bir iş yaptığına ancak pişmanlıklar yaşayacağına da yorumlanır. Yeşil, sivri ve acı biber gören bekâr kişi fena bir evlilik yapabilir.

Rüyada yeşil biber bahçesi görmek; Rüya gören insanın bir bahçeye biber fideleri diktiğini görmesi yeni bir iş veya okul dönemine işaret eder. Bahçesindeki yeşil biberlerini topladığını gören de biberler tatlı ise başvurularından olumlu sonuç alarak iyi bir hayata doğru adımlar atar. Eğer rüyada bahçede görülen biberler acı ise birtakım pişmanlıklar ve olumsuzluklar baş gösterebilir.

Rüyada yeşil biber toplamak; Rüyada biberin ağaçta büyümüş olduğunu ve toplamak için uğraşıldığını görmek; rüya sahibinin olmayacak beklentiler içine girdiğine, istediği bir şeyin imkânsızlığına veya hayatını çok güç bir biçimde kazanacağına, kahır ve kedere neden olacak işlere tabir edilir.

Kişinin rüyasında bir tanıdığından acı biber aldığını görmesi; o kişi ile arasının açılacağına, bir yönetici kimseden, üstünden, amirinden acı yeşil biber aldığını görmesi ise sert eleştiri yağmuruna tutulacağına işaret sayılır.