Rüyada Yalnız Görmek

Yorum Yok -

Rüyada yalnız görmek veya rüyada yalnız olduğunu görmek insanın yakınında iç âlemini paylaşabileceği kimseleri bulamadığı zaman yaşanan, en derin yaşadığı korkularını yansıtır. Bu duygunun içinde kişi kendini güçsüz, gayesiz, zayıf, işe yaramaz ve bitap hisseder ve kişinin toplumdan ve yakınlarından uzaklaşmasına neden olan bu psikolojik durum rüyada yalnız başına kaldığı görülerek simgeselleşir.

Rüyada yalnız görmek, rüyadaki yalnızlık bazen kişinin durup düşünmek, kendini dinlemek, hayatına uyum sağlamak için kısa bir zaman dilimine ihtiyacı olduğuna işaret eder. Kronikleşmek üzere, uzun süreli ve buhranla birlikte yaşanan uzun süreli yalnızlık ise bazı hastalıkların, kayıpların yaşanacağına yorumlanır.

Kişinin rüyasında yalnız yürüdüğünü görmesi mutlaka gerçek hayatında da yalnız olduğu anlamına gelmez; insanı yalnızlık duygusu içerisine iten sebepler diğer insanlar ile ilişkisi sırasında yaşanan anlaşmazlıklardan kaynaklanır. Kişinin tabiatı, ruhsal durumu, maddi koşulları, çevresi, aile yapısı gibi faktörlerdeki olumsuzluk ilişkilerin düzgün gitmesine etki eder. Rüyada yalnız yürüdüğünü gören kişi de sorunlarına çözüm arayışı içerisindedir.

Rüyada yalnız ağladığını ve hiç kimsenin olmadığı bir rüya kişinin kendisini soyutladığı bir çevreye işaret eder. Kişinin yaşadıklarının etkisi ile kendi içine kapanmasına yol açan olaylar için açmazda olunduğuna yorumlanan rüya; herkesten gizlenen, paylaşılamayan dertler ile baş başa kalınacağına da tabir edilir.

Rüyada yalnız birini görmek; kişinin kendisi dışında birilerinin sorunları olduğuna ve sizden yardım bekleyeceğine yorumlanır. Rüyada bu kişi ile konuşmak yorumu güçlendirir. Rüyada yalnız biri kim ve nasıl olduğuna bağlı olarak sürpriz gelişmelere de yorumlanabilir. Sağlıklı bir yorum için diğer nesne ve hareketlerin anlamlarına da bakılması gerekebilir.

Yorum Yap