Rüyada İnsan Öldürmek

Yorum Yok -

Rüyada insan öldürmek iki farklı şekilde yorumlanır. Bunlardan biri, rüya sahibinin öfkeli ve hoyrat tabiatıdır. Rüyayı gören kişi etrafındaki insanları hiç düşünmeden incitiyor ve bu tavırlarını terk etmek için bir çaba da sergilemiyordur. Rüya sahibi çok sinirli bir tabiata sahip olduğu için etrafında onu ikaz etmeye cesaret eden insanlar da yoktur. Hatta bu rüyayı etrafına zulmeden bir kimse olarak yorumlayanlar da vardır. Rüyasında insan öldürdüğünü görmek bir rivayete göre de şöyle yorumlanır. Diğer yorumun tam tersi olarak, rüya sahibinin çok tatlı dilli olduğuna işarettir. Bu kişi güler yüzü ve naif sohbetiyle herkesin diyalog kurmak istediği, sohbetine dâhil olmak istediği bir kimsedir. Bu yüzden çevresindeki insanlar tarafından seviliyor ve güzel tavırlarla karşılanıyordur.

Rüyada bir kimseyi silahla öldürdüğünü görmek hayrete düşürecek bir habere delalettir. Bu haber hiç beklemediği bir insanın, beklemediği bir davranışı karşında şaşkınlık yaşamak ya da hayal kırıklığına uğramak anlamında olabilir. Ayrıca bu haber şaşkınlık yaratacak müjdeli bir haber de olabilir.

Rüyasında bir kişiyi boğarak öldürdüğünü görmek rüya sahibinin yapacağı hayra alamettir. Bu hayır sadece maddi bir yardım anlamında değildir. Rüyayı gören kişi, dara düşen bir kimseye maddi ya da manevi bir yardımda bulunup, onun müşkül durumdan çıkmasına vesile olacaktır.

Rüyada birini öldürüp, sonra da gömdüğünü gören kişi için zahmetsiz bir kazanç söz konusudur. Bu kişi yıpranmadan ve çok da emek harcamadan büyük bir maddi imkâna kavuşur. Bu imkan miras dolayısıyla da olabilir, beklenmedik ticari bir gelişmeyle de olabilir.

Rüyada bir insanı istemeden öldüren bir kişinin öğreneceği gerçekler vardır. Bu kişiden gizlenen ve öğrenmemesi için mücadele verilen bir konuda hakikat ortaya çıkacak ve rüya sahibi çok zor bir durumun içine girecektir. Kazara birini öldürmek, sırların açığa çıkması şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada birini zehirleyerek öldüren kişinin dilindeki zehre dikkat etmesi gerekmektedir. Bu rüya kişinin diliyle ilgili kendisini terbiye etmesi gerektiğinin ikazıdır. Sözüne iftira, dedikodu, yalan karıştırmış birinin bu kötülükler yüzünden başının belaya gireceği de söylenir.

Rüyada bir kimseyi öldürüp sonra da pişmanlık duymak, gerçek hayatta da pişmanlık duyulacak bir olayı temsil eder. Rüya sahibi incittiği, kalbini kırdığı bir kimseden af dileyecektir. Çünkü sebep olduğu bu kırgınlık yüzünden kendisi de çok fazla pişmanlık yaşıyordur. Rüyada birini öldürdükten sonra pişman olmayıp güldüğünü görmek ise rüya sahibinin hayattan keyif alarak yaşayacağına, zorluklarla boğuşmayacağına, maddi olarak sefa içinde olacağına işarettir.

Yorum Yap