Rüyada İşten Ayrılmak

Yorum Yok -

Rüyada işten ayrılmak, kişinin olumsuz ruh halini ve çevreye olan güvensizliğine işaret eden sinyaller verir. Gerçekte bir işi olmayıp da rüyasında işten ayrıldığını gören kişi boş hayaller peşindedir ve umduğu gibi bir iş bulamamaktan yakınacaktır. Kişinin hayatında düzenli ve çok iyi bir işi olduğu halde rüyada işten ayrılmak; mevcut pozisyonunu kaybedeceği korkusuna dayanır.

Rüyada işten ayrılmak; kişinin iş hayatındaki memnuniyetsizliklere akseder ve rüyasında işten ayrılan kişinin yakın bir gelecekte hayatında değişikliklere gideceği anlamına gelir. İşinden çok memnun olduğu halde işten ayrılmak; işyerinde idari bir baskıya, yönetim değişikliğine, benzeri şekilde baş gösterecek yeni şartlara yorumlanır.

Kişinin iş hayatındaki beklenmedik gelişmelere işaret eden rüya, yeni başlangıçlarında müjdecisidir. Rüyada istifa edip işten ayrılmak üzüntü ile yapıldığı görülüyor ise pişmanlıklara, sevinç içinde yapıldığı görülüyor ise yeni bir döneme, üstünden kalkacak yüklere, rahatlamaya işaret eder.

Rüyada emekli olup işinden ayrıldığını gören kişi çalışmalarını karşılığında bir mükafat ile ödüllendirilir. Kişi için yeni bir hayatın başlangıcına işaret eden rüya çalışmalarının karşılığını hak etmeye, sorumluluk sahibi biri olarak ailesinin ve çevresinin takdirini kazanmaya ayrıca borçlarından kurtulup sefa sürülecek döneme işaret sayılır.

Rüyasında çalıştığı işyerinden kovulduğunu, işine son verildiğini gören kimse, yaptığı bir hata nedeni ile şimşekleri üzerine çekecek olan kişidir. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada işten kovularak ayrılmak; yüz kızartıcı bir suça iştirak etmeye yorumlanır.

Rüyada işten çıkarılmak; genç ise şerre, yaşlı ise hayra yorulur. Genç ve çalışkan birinin işten çıkarılarak ayrılması bazen de onun daha büyük işler için çalışacağına tabir edilir. İşinde sadakat ve güvenilirlik ile çalışan birinin işten çıkarılması; fitne ve hileye işaret sayılır. Bir kişi rüyasında işten çıkarılıp uzaklaştırıldığını ve yerine daha yaşlı birinin geçtiğini görür ise işlerinin çok daha güçleneceğine rivayet edilir.

Yorum Yap