Rüyada Dua İstemek

Yorum Yok -

Hayal edilen hayırlı girişimler için yardım bekleneceğine delalettir. Rüyada dua istemek kişisel değerlere sahip, ailesine düşkün rüya sahibinin para kazanmak adına mantıklı bir yatırım yapmak istediği, bu durum için de ebeveynlerinden yardım beklediği tabir edilir. Plansız bir şekilde iş yapmayacak olan rüya sahibinin bu girişimiyle hanesinin rızkını çıkartacağı ve bolluk göreceği işaret edilir.

Hayırla tabir edilen çok mübarek bir rüyadır. Rüyasında dua aldığını gören kimsenin, ebeveynleri için hayırlı bir çocuk olduğu, hanesine bolluğun hakim olacağı, sorumluluğunu üstlendiği konularda başarılı olacağı ve her iki dünyada da emeklerinin karşılığını alacağı rivayet edilir.

Rüya sahibinin hak yolundan ayrılmayacağını, ahiret hayatının huzur dolu olacağı, cennete girecek mübarek kimselerden olacağı rivayet edilir. İslami açıdan bu rüya, rüya sahibine birçok anlamda güzellikler müjdeler ve kişinin harama göz dikmeyen, adaletli bir kimse olduğuna delalet kabul edilir.

Kişinin dünya nimetlerinden ve dünyevi isteklerinden yana güzünün güleceği tabir edilir. Rüya sahibinin gerçek hayatta dilediği, dua ettiği her şeyin hayırlıysa kabul olacağı tabir edilir. Hayatındaki problemlerin son bulacağı ve maddi açıdan refaha ulaşacağı rivayet edilir.

Hayır dileyen rüya sahibinin daha huzurlu ve daha refah bir hayata sahip olacağına delalettir. Rüyada namazdan sonra dua edilmesi hayattaki güzel gelişmelerin habercisidir.

Yorum Yap