Rüyada İtilmek

Yorum Yok -

Rüyada itilmek; kişinin sosyal hayatında yaşadığı olumsuzlara dikkat çeker. İnsanın eşi, dostu, akrabaları, arkadaşları veya işvereni tarafından maruz kaldığı bazen dünyevi önemsiz şeylere bazen de maneviyatı etkileyecek derece de rahatsız edici davranış biçimlerinin rüyadaki izdüşümleridir.

Rüyada itilmek çoğu durumda hayra yorulmaz; kişinin istemeden bir işin içine sürüklenmesi, zor durumda kalması, dışlanması, hor görülmesi gibi olumsuz manalara gelir. Bazen de bu rüya kişinin kendisinden kaynaklanan sorunlara işaret eder. İnsanın kendisinde bulduğu kusurlardan, zayıflıklarından, kapris, kibir, kıskançlık, alınganlık gibi kötü huylarından kurtulma isteklerine tabir edilir.

Kişinin etrafından dışlanarak yalnız kalmasına sebep olacak yanlış hal ve hareketlerine yorumlanır. Rüya görenin hatalarını anlaması ve daha dikkatli olması için bir uyarı niteliğinde olan rüyadır.

Beklemediği bir şekilde arkadan itilerek tehlikeli durumlara sevk edilmek istendiğini rüyasında gören kişi çevresindeki dost bildiği kişilerin hiç de göründüğü gibi olmadığını anlaması gerektiğine yorumlanan rüyadır.

Kişinin kendini ateşin olduğu yerde görmesi; gerçek hayatında yeni bir dönemin başlangıcı sayılır. Rüyada birisi tarafından ateşe itildiğinizi görmeniz birinin sizi etkilemek için çalıştığına, sizin de buna duyarsız kalmadığınıza yorumlanır.

Rüya gören kişinin kimseye güvenmediğini, bir zarar görme endişesini sürekli taşıdığına yorumlanır. Bazı rüya yorumlarına göre derin bir çukura itildiğinizi görmeniz bir felakete sürüklenmek istediğinize ve kötü insanların boyunduruğu altına gireceğinize tabir edilir.

Yorum Yap