Rüyada Dedikodu Yapmak

Yorum Yok -

Rüyada dedikodu yapmak hayırlara yorulmaz. Rüyada dedikodu yaptığını görmek; gerçekte olduğu üzere birisi hakkında ileri geri konuşmak, hem ayıp hem de dinen günahtır. Kendinizi böyle bir ortamda gördü iseniz bu rüya sonradan utanç duyabileceğiniz bir duruma istemeden de olsa düşebileceğinizi, zor durumda kalacağınızı bildirir.

Rüyada dedikodu yapmak veya rüyada gıybet etmek; ayna gibi kendisine dönebilecek bir olaya tabir edilir. Rüyasında dedikodu yaptığını gören kimse böyle bir huyu olmasa bile yapılan bir haksızlığa ortak olmuş veya olacaktır; bu da kendisine rüyasında işaret edilir. Rüyada dedikodu yaptığını görmek; beklenmedik bir zarara, istediği bir şeye ulaşamamaya delalet sayılır.

Rüyada Dedikodu Yüzünden Kavga Etmek

Rüyada sizden başka birilerinin dedikodu yaptığını görüp, dedikodu yapılanın hakkını savunarak kavga etmek, iki türlü yorumlanır; dedikodusu yapılan kişi yakınlarınızdan biri olacak ve bu durum size de yansıyacak veya tersi şekilde hakkınızda çok iyi şeyler konuşulduğunu duyacak ve takdir görecek olduğunuz varsayılır.

Rüyada Dedikodu Yapıldığını Görmek

Rüyada dedikodu yapıldığını, bir ya da birilerinin gıyabında konuşulduğunu görmek; bilinen veya bilinmeyen bazı kişilerin hakkında iyi olmayacak durumlara ve bu durumlardan rüya sahibinin de etkilenecek olduğuna işaret eder. Bazı tabirlerde bu rüya haksız yere kazanılan bir itibara, kazara kazanılan bir zafere yorumlanır.

Rüyaların şeytani veya ruhani olup olmadığı ve tabirinde doğru bir yargıya varabilmek için; rüyanın görülmesinin ardından uykudan kalkılması, rüyada bir oluşum sırasının yer alması, rüyanın gerçek yaşamdan bir kesit olması, üzerinden uzun zaman geçse bile hatırlanması ve de uyumadan önce düşünülmüş bir konu ya da nesne olmaması gerekir.

Yorum Yap