Rüyada Yokuş Çıkmak

Yorum Yok -

Rüyada yokuş çıkmak; kişinin yetenekleri, gayeleri, hayattan beklentilerine göre değerlendirilir. Rüyada yokuş genel anlamda kişinin hayat yoludur, yokuşun çok yüksek, sarp ve engebeler ile dolu olması bu yoldan çıkarken zorlanılması veya hızlı çıkılması gibi detaylar kişinin yaşantısındaki gidişatına ışık tutan işaretlerdir.

Rüyada yokuş çıkmak; gayret, güç, kudret, savaş, hedef, mükâfat terimleri ile açıklanır. Rüya gören için; hedeflenen yolda ilerlemeye, istediklerini elde etmek için verilen emeğe, çalışma hayatındaki zorluklara, kısmetini bulmak için mücadele etmeye, ekmeğini kazanmaya ve genel anlamda hayatını düzene sokmaya işaret eder.

Kişi hayatının zorlu bir mücadele olduğunu resmeden rüya riskli, tehlikeli, zorlu bir sürece yorumlanır. Rüyada kat edilen sarp yokuş kişinin azmine bağlı olarak dünya geçimini sağlama ve ahret için hazırlık yapmaya tekabül eder. Bazı İslami rüya tabircileri sarp yokuş için ‘kalın kafalı bir kadın’ veya ‘sert, zalim, zorba adam’ şeklinde karakterize edilir, bazı tabircilere göre de sarp yokuş ‘güvenilmez, tekin olmayan arkadaş’ sıfatına nail olur.

Rüya sahibinin hayat düzenini kurmak ve hayatını idame ettirebilmek için ilerlemesine işaret eden rüya ticaret hayatında kazanç, sosyal statüde itibar, çalışma yaşamında aşama, öğrenim hayatında sabır, inanç dünyasında olgunluk anlamlarına gelir. Rüyada yokuş yukarı yürürken zeminin düz toprak, taş olması sağlam adımlar atmaya, çimenler ile kaplı olması bahtın açıklığına, meyve ağaçlarının olması çok büyük kısmetlere yorulur.

Yorum Yap