Rüyada Yeşil Işık Görmek

Yorum Yok -

Yeşil rengin rüyalar bazında düşünüldüğünde her zaman hayra yorulduğu halk arasında yaygın bir inanışı temsil eder. Rüyada yeşil ışık görmek de rüya tabiri kaynaklarında ve bu konuda ihtisas etmiş alimlerin günümüze dek aktarılan sözlerinde uzlaşma, anlaşma ve böylece beşeri ilişkilerde çözüme ulaşma olarak genelleşen bir anlayışı ifade eder. Özellikle aile içi ilişkilerin sorunlu olduğu durumlarda rüya sahibinin bir anlaşma fırsatı bulacağını ve bunun yakın zamanda gerçekleşeceği müjdelenir.

Diğer bir rüya tabirine göre ise uzun zamandır bekar olan kimselerce görülen bu rüyanın sonrasında kısmet ve devamında söz, nişan ve evlilik gibi adımların atılacağı durumlar yeşil ışık ile simgelenir. Şansın da açılacağına dair bir alameti içinde barındıran rüyada yeşil ışık görmek bu şansın ve bereketin manevi alanlarda gerçekleşeceğine dalalet eder.

Eğer bir kimse rüyasında yaya olarak karşıdan karşıya geçtiğini görürse bu durumda söz konusu rüya sahibinin bir işte başarılı olacağı rivayet edilir. Eğer bu eylem trafik ışıklarından yeşilin yanması esnasında gerçekleşiyorsa bu durumda da erişilecek başarının sıkıntısız ve kolaylıklarla dolu elde edileceğine dair bir alameti temsil etmesi sıkça karşılaşılan bir yorumdur.

Işığın yanmasını beklemek ve daha sonrasında yeşil ışıkta geçmek aynı zamanda kişinin ideallerine ve hayallerine ulaşmak adına sabretmesinin onu nihai berekete ve saygınlığa ulaştıracağı da bu rüyaya dair yapılan yorumlar arasındadır.

Yorum Yap