Rüyada Yumurta Pişirmek

Yorum Yok -

Rüyada yumurta pişirmek; kolay yoldan, zahmetsizce elde edilen nimete işaret eder. Rüyada taze yumurta kırıp yağda pişirdiğini görmek; ele geçen rızka, pişirdiği yumurtayı yemek de bu rızıktan, maldan fayda bulmaya, rahatlığa delalettir.

Rüyada yumurta pişirmek; kıvamında ve lezzetli pişirilmiş ise kısmetini kazanmak olarak tabir edilir. Rüyada kişinin kendi eli ile pişirdiği yumurta; becerisini göstereceği bir iş içerisinde bulunmasına da yorumlanır. Başka bir kişinin yumurta pişirdiğini ve size ikram ettiğini görüyor iseniz bir iş dayanışması içerisinde olduğunuz kişiden kazanç sahiplenmeye işaret sayılır.

Lezzeti mukabilinde rüyada pişirilen omlet; rüyayı gören insanın evlilik hayatının da lezzetidir. Çok güzel ve mutlu bir aileye, mutluluklarının daim olacağına, birbirlerine kenetlenip, her türlü zorluğa el birliği ile karşı koyacaklarına işarettir. Bazı tabirlere göre ise iç içe geçmiş karmaşık işlere yorulmalıdır.

Rüya sahibinin bereketli kazancına, karı büyük işler yapacağına delalet eden rüya kişinin ailesi ile mutlu bir ömür süreceğine, yakın tarihte bir evlat sahibi olarak mutluluklarını daha da arttıracaklarına, bekâr kişiler için ise sevgiliden alınan haberler ile yüzün güleceğine yorumlanır.

Yumurtanın, peynirin taze ve pişirilen peynirli yumurtanın kıvamında olması şartı ile her halükarda hayra yorulan rüyadır. Rüya sahibinin her yönden mutlu, mesut olacağına, dilediği her şeyin gerçekleşeceğine, para derdi olmayıp, hayır işlerine girişeceğine rivayet edilen rüyadır.

Yorum Yap