Rüyada Yeşil Dağ Görmek

Yorum Yok -

Rüyada dağ görmek genel anlamıyla bolluk bereket anlamına gelir. Elbette görülen dağın cinsi ve görüntüsü bazı rüya tabirlerinde yorumun farklılaşmasına yol açması sonucunu da doğurmuştur ancak rüyada yeşil dağ görmek uzun süren maddi sıkıntı ve borçluluk dönemlerinin ardından gelen çözülmeyi ve yeşermeyi; dolayısıyla bereketin, kazançların artmasını ve rüya sahibinin refah seviyesinin yükselmesini ifade eder.

Rüyada dağa tırmanmanın da yorumsal düzeyde kişinin iş yaşamıyla bağlantılı olması söz konusudur. Dağa tırmanmak makam ve terfi bakımından yükselmeyi ifade ederken, dağdan inmek bunun zıttı bir duruma dalalet eder. Eğer rüya sahibi bilinçli ve kontrollü bir şekilde değil de dağdan kaza sonucu düştüğünü görürse bu durumda da Allah yolundan biraz uzaklaşacak ve aynı zamanda aile içi anlaşmazlıklar sonucu huzuru kaçacaktır.

Rüyasında dağ keçilerinin dağ üzerinde gezdiğini gören kişinin aile hayatında birtakım sıkıntıların baş göstereceği rivayet edilir. Bu durumda eğer rüya sahibi aile reisi ise kontrollü bir şekilde sevgisini ve ilgisini ailesinden eksik etmemeli, rüya sahibi kadın ise eşine karşı görevlerini yine aynı sevgi ve saygı çerçevesinde yerine getirmelidir.

Rüyasında çorak topraklarla ve kayalarla kaplı bir dağ gören kimsenin iş hayatında sıkıntılarının çıkacağı rivayet edilir. Sadece sıkıntılar değil daha ileri düzeyde kişinin işinden ayrılacağı ve bir süre işsiz kalacağı da yapılan tabirler arasındadır.

Yorum Yap