Rüyada Hindi Eti Görmek

Yorum Yok -

Rüyada hindi eti görmek; hayırlara vesiledir. Rüyada Allah’ın insanlığa armağan ettiği yenebilecek her türlü varlık nimettir ve hayra yorulması gerekir, zira Allah hayrı, şifası olmayan hiç bir nimet yaratmamıştır. Rüyada hindi eti görmek de dünya nimetlerinden sağlık ve yarar bulmaya yorumlanır.

Rüyada hindi eti görmek; bazı rüya yorumcularına göre soylu, oturaklı, zengin ve ahlâklı bir insan evladı ile dünya evine girmeye işaret eder. Bazı rüya tabircilerine göre de nadir bir hediye almaya veya hiç beklenmedik bir zaman ve şekilde gelecek rızık ve nimete yorulur. Rüyada hindi eti; sağlam, rahat ve âli şan olmaya, latif konuşan kimseye veya uzak bir yolculuğa çıkmaya yorulur. Bir rivayete göre de ömrünüzün uzun olacağına delalettir.

Rüyada hindi eti, tüyleri, kemiği veya derisi; rızka, mala delalet eder. Gelecek ile ilgili geçim derdinin vuku bulmayacağına, kişinin kimseye muhtaç olmadan yaşayacağına, toplum içinde şahsına münhasır kişiliği ile iyi bilinip muteber bir insan olacağına işaret eder. Rüya gören kişinin bir kalabalık ile hindi eti yediğini görmesi ise dostlar ile bir araya gelmesine, yemekli bir davete icap etmeye veya yemek daveti vermeye tabir edilir.

Rüyada hindi etini suda haşlayarak pişirmek; şifalı sular içinde olup hayrınızın ve bereketinizin yayılacağına, rüyada hindi eti kızartması veya hindi dolması yediğinizi görmeniz; şeref, şan ve refahın aile ocağınızda olup, kavgasız gürültüsüz bir hayat sürdürüleceğine delil sayılır.

Yorum Yap