Rüyada Gözyaşı Dökmek

Yorum Yok -

Rüyada gözyaşı dökmek; ortam detayları ile birlikte değerlendirilmelidir. Zira kişinin yalnız veya kalabalık içinde ağladığını görmesi veya giydiği kıyafetin rengi ya da iç mekân dış mekân farkı dahi rüyanın farklı yorumlanmasına neden olabilir. Bu sebep ile tüm ayrıntıların anlamlarına bakılarak, aceleci olmadan rüyalar sentezlenmelidir.

Rüyada gözyaşı dökmek gerçek hayatta olduğu üzere rahatlamaya işaret eder. Rüyada ağlamak; rüya sahibinin problemlerine, kendisine dert olan sıkıntılı hayatına sevinçle devam edeceğine yorumlanır. Bazı İslami rüya tabircilerinin yorumlarına göre de eğer kişinin rüyada yaşanan güzel bir olay için ağladığı görülüyor ise iyilik ile rüyada fena bir durum için gözyaşı döküldüğü görülüyor ise maddi veya manevi bir sorun olarak görülmelidir.

Rüyasında ölmüş olan birinin arkasından gözyaşı dökmek; sevilen ve sayılan biri ise özlemle anılacağına, yokluğunun acısına dayanmaya, sabır ve sükûnete çağrılmaya işaret eder. Bu rüya çoğu kez rüya sahibinin metanetine, vicdanının huzur ve rahat etme isteğine tabir edilir.

Rüyada yar, sevgili veya arzulanan biri için gözyaşı dökmek işaret edilen kişi ile aranızda bir geçimsizlik, husumet veya anlaşmazlık olacağına ya da bir ayrılık yaşanacak olduğuna yorumlanır. Bazen de rüyada sevgili için dökülen gözyaşı mutluluk ile sonlanacak bir beraberliğe, aradaki aşk bağının daha da kuvvetleneceğine tabir edilir.

Olağan yorumların dışında rüyada görülen gözyaşı ile ilgili ilginç açıklamalar da bulunur.

Yorum Yap