Rüyada Dini Kitap Görmek

Yorum Yok -

Hayırlı rüyalardandır. Rüyada dini kitap görmek rüya sahibinin ettiği duaların, hayallerinin gerçek olacağına, güzel haberler alacağına ve hayatına huzurun hakim olacağına delalettir. Aynı zamanda rüya sahibinin güzel ahlakı ve dinine düşkünlüğü kendisine müjdelenmiş demektir.

Rüya sahibinin merak ettiği konular hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı yakalayacağı, hak yolundan ayrılmayacağı, Hz. Muhammet gibi haramdan uzak, ibadette eksiksiz bir kimse olmaya çalışacağı rivayet edilir.

Hayra yorulan rüyalardandır. Rüya sahibinin entelektüel bir kişi olacağı ve bu özelliği ile kendi işinde iyi bir noktaya geleceği rivayet edilir. Başka bir tabire göre ise rüyada dini kitap satın almak,tecrübeli, bilgi sahibi büyük bir insanla tanışıp kendi ufkunu genişleteceğine delalet olarak kabul edilir.

Hayırlı rüyalardandır. Rüya sahibinin meslek hayatında ilerleyerek kariyer yapacağına delalettir.Maddi gelirinin artacağı işaret edilir. Rüya sahibi tüccar ise işi hakkında yeni kapılar açılacağı tabir edilir. Rüyasında imam olduğunu gören kimsenin ise vazifelerinin artacağı rivayet edilir.

Rüyada hoca görmek, rüya sahibinin bir kişiye kefil ya da referans olacağına delalettir. Rüya sahibininaile büyüklerine saygılı olduğunu, mesleğinin kutsal olduğunu işaret eder. Güzel bir ahlaka sahip olduğu kendisine müjdelenmiştir.İslami yoruma göre bu rüya, rüya sahibinin tövbe etmesi, ibadetlerini daha özenle takip etmesi ve uygulaması gerektiğine işarettir.

Yorum Yap