Rüyada Dilek Görmek

Yorum Yok -

Dilek genel kavramıyla bir rüyaya konu olduğunda bu rüyanın tabiri genel anlamda hayırlı olarak nitelendirilir. Bu kelime gerçek hayatta nasıl ki olumlu şeyler için sarf ediliyorsa aynı şekilde rüyada dilek görmek de kişinin gerçek hayattaki yaşamı için de olumlu belirtiler söz konusudur.

Rüyada dilek dilediğini gören kişinin hayatındaki gelişmeler olumlu yönde ilerleyecek ve bunun sonucunda istenilen her şey ile kavuşmanın yakın zamanda sağlanması söz konusu olacaktır. Allah umutsuzluğa düşülmemesi hususunda kulunu ne kadar uyarıyorsa aynı derecede sabretmenin de her zaman hayırla sonuçlanacağını da vaat ediyor. Bu nedenle dilek dileyip sabreden kişilerin rüyadan bağımsız bir şekilde mükafata erişeceği de akıldan çıkarılmamalıdır.

Rüya sahibinin kararsızlık içinde kaldığında içine düştüğü durumun açıklığa kavuşması adına yattığı ve hayırlı belirtiler görmek istediği uykusunun içinde dilek taşını görmesi kararsızlık sürecinin sona ereceğine dair bir belirti niteliği taşır. Bu dilek taşının rengi ya da görüntünün netliği de rüya tabirinin daha açık ve tabir vadesinin daha net kestirilmesi ile ilgilidir.

Rüyada dilek ağacı görmek aile meseleleri başlığı altında tabir edilir. Aileler ve akrabalar arasındaki anlaşmazlıkların çözülmesinin ve her şeyin eskisi gibi olmasının bir öncülü olarak kabul edilmekle beraber tabirlerde bu anlaşmazlıkların ne şekilde ve kimin vasıtasıyla çözüleceğinden bahsedilmemektedir.

Yorum Yap