Rüyada Çocukluğunu Görmek

Yorum Yok -

Rüyada çocukluğunu görmek kişinin iç dünyasındaki sorgulamalarının izdüşümüdür. Gerçek hayatın sorumlulukları, zorlukları ve acımasızlıkları karşısında kabuğuna çekilen, yaşadığı hayata ve çevresine küskün bir kişilik ile karakterizedir. Rüyada kendi çocukluğuna dönerek o günlerden birinde olduğunu görmek; duygusal bir boşlukta olunduğuna dair değerlendirmelere konu olur.

Rüyada çocukluğunu görmek geçmişle ilgili bağlantılar kurmaya işaret edebildiği gibi ortam nesnelerinde ve eylemlerdeki detaylara göre, gelecek ile ilgili işaretler de verebilir. Rüyada yaşadığı çocukluğunda kişi eğer yalnız değil de neşeli, gülen ve mutlu bir çocuk olarak görülüyor ise bu rüya onun gelecekte de iyi ilişkiler içinde olup mutlu olacağına rivayet eder.

Rüyasında küçük bir çocuk iken ağladığını görmek; kişinin kafasından atamadığı bazı olaylara, halen hayatında olan endişe ve kaygılara, söylemek istediklerini söyleyememenin verdiği ızdıraba yorumlanır.

Rüyasına kendi çocukluk dönemini ve de hasta yatağında yatıyor olduğunu görmek; kişinin yakın bir zamanda eski bir tanıdığı veya uzak bir akrabası ile karşılaşacağına, hasret giderileceğine delalet sayılır. Ayrıca rüyada hasta bir çocuk görmek; kendi çocuklarınızın çok sağlıklı olacağına yorulur.

Rüya sahibinin ömrünün uzun olacağına, hayır ve mutluluk içerisinde yaşayacağına yorumlanan bir rüyadır. Bazı rüya yorumcularına göre ise rüyada çocuk iken öldüğünü görmek; arzulanan hayata, sabırsızlığa, nefse hâkim olamamaya, manevi sıkıntıya tabirdir.

Rüyaların doğru değerlendirilmesinde en küçük bir detayın bile önemi vardır. Rüyalarınızın yorumu için acele etmeyiniz, tüm detayların anlamlarına bakıp tamamlayıcı bir yorumda bulunmak çok daha sağlıklı olacaktır.

Yorum Yap