Rüyada Çivi Çakmak

Yorum Yok -

Rüyada çivi çaktığını görmek rüya sahibinin başına buyruk ve bildiğini okuyan bir kimse olduğuna işarettir. Bu kişi başkalarının ikazlarını ve sözlerini dinlememekte ısrar eden, yaptığı yanlışlardan rahatsız olmayan ve ders almayan ve bunları tekrarlayan biridir. Yaptığı yanlışlarla ailesini üzen, kötü bir arkadaş çevresine sahip olan ve bu çevreden çıkmak istemeyen ve bu hareketleri yüzünden de zarar görecek olan bir genç olarak da tabir edilir. Bu rüyanın başka bir rivayete göre yorumu ise çivi çakmak, evliliğe delalettir.

Rüyada tahtaya çivi çakmak kişinin ruhsal durumunu gösteren bir rüyadır. Bu rüya, rüya sahibinin yaşadığı ruh halini ama daha çok manevi olarak eksiklik duygusu çektiğini gösterir. Fakat bu manevi eksiklik dini açıdan yorumlanır. Kişinin âdeta iki dünya arasında sıkışıp kaldığı, ahiret hayatına hazırlıksız olduğu ama bu dünya hayatından da çok haz duymadığı, bir boşluk içinde bulunduğu manasına gelir. Bu rüya, rüya sahibi için bir ikaz ve hatırlatma olarak kabul edilir ve kişinin ruhsal olarak bu sıkıntıdan ancak Allah’a yönelerek kurtulacağı şeklinde tabir edilir. Rüyasında ağaç veya ağaçtan yapılmış bir şeye çivi çaktığını görmenin başka bir rivayete göre yorumu ise evlenmektir.

Rüyada betona ya da taş gibi sert bir yere çivi çaktığını görmek iki şekilde tabir edilir. Rüyayı gören kişinin olmadık bir iş için gereksiz çaba harcadığı, hayalperest bir şekilde bir meselenin peşinden koştuğu şeklinde yorumlanır. Bir diğer yorumu ise rüya sahibinin çevresi tarafından çok sağlam bir sevgiyle sevildiği, her zaman destek olacak gerçek dostlarının bulunduğu ve bilhassa ailevi bağlarının çok kuvvetli olduğudur. Rüyayı gören kişi için bu rüya aynı zamanda bir işe girmek olarak tabir edilir. Bu iş kişi için temeli sağlam, geçici olmayan, uzun vadeli bir iştir ve oldukça kazançlı çıkacaktır.

Rüyada yere çivi çakmak ticari olarak kârlı bir işe işarettir. Rüyasında yere çivi çakan kişi yapacağı bir işten çok gelir elde edecektir. Bu kişinin kazanacağı para ile zengin olacağına işarettir.

Yorum Yap