Rüyada Yeşil Zeytin Yemek

Yorum Yok -

Rüyada yeşil zeytin yemek; çatışma çözümünü ifade eder. Rüyada zeytin; barış ve sağlık, yeşil zeytin; doğal bilgeliği ve kadını sembolize eder. Yeşil zeytin yediğini gören insan yaşadığı ortamda barışın sağlanmasını istiyordur ve bu rüya bunun için harekete geçmesi gerektiğine dair bir uyarı niteliğindedir. Psikanaliz tanımlamalarına göre de bir veya birkaç kişi ile uzlaşma toplantısı yapılması anlamına gelir.

Rüyada yeşil zeytin yemek; kişinin yeni bir yaşam yönünü, duygu hayatındaki değişikliklerini işaret eder. Genel anlamda rüyadaki yeşil zeytin; sadık arkadaşlara ve memnuniyete simgedir. Aynı zamanda iş hayatında olumlu sonuçlar ve keyifli sürprizlere kehanetlerdir. Bazı tabirlere göre yeşil zeytin yediğini gören kişinin çok yaşayacağına müjde olan rüyadır.

Rüyada zeytin ağacı; barış, sevgi, şifa ve yenilenme yolunda geleneksel bir sembolüdür. Rüyada zeytin ağacından zeytin yemek çok büyük şifa bulunacağına, sevgi ve barış içerisinde mutlu ve çok uzun bir yaşama tabirdir. Yalnız rüyadaki duruma göre çok acı veya garip bir şekilde görülen yeşil zeytin tatsız işlere yorumlanabilir.

Rüyada sofrada kalabalık ile birlikte yendiği görülen yeşil zeytin dostluk ve kaynaşmayı işaret eder. Tatsızlık ve kırgınların halledileceği bir kavuşma ortamına gösterge sayılır. Kişinin rüyasında sofrada tek başına zeytin yemesi ise onun mutsuzluğuna ve çevresinde hayatını paylaşabileceği kimsenin olmadığına yorulur.

Yorum Yap