Rüyada Karınca Öldürmek

Yorum Yok -

Karıncaların bilinçaltınızdaki imgesi; cildinize temasını istemediğiniz, küçük tahrişlere neden olabilen böcekler olduğudur. Rüya literatüründe karıncalar, kolayca geçemeyeceğiniz küçük sıkıntıları temsil eder. Rüyada karınca öldürmek; yapmaktan nefret ettiğiniz küçük ufak sorumluluklardan kurtulmak istediğiniz anlamına gelir. Geleneksel yorumculara göre ise karıncalar bir hanenin bereketidir, onları öldürmek uğursuzluk ve fakirlik getirir.

Rüyanızda gördüğünüz tüm karıncaları öldürmeniz, sonuna kadar problemlerinizi yok etmek de kararlı olduğunuzu gösterir. Bu küçük can sıkıntılarının hepsini ortadan kaldırdığınızda, artık daha serbest bir zamanlama, daha özgür bir bilinç elde edebilir ve endişelerinizden kurtulabilirsiniz. Ancak, sorunlarınız ile yüzleşmek yerine onları görmezden gelme gibi bir eğiliminiz daha sonraları başınızı tekrar ağrıtacaktır.

Aslında karıncalar, dünyanın en iyi istilacıları olarak sıralanan, çok çalışan, çok özel bir hayvan kolonisidir ve bu rüya bilinçsizce, iş hayatınızın beklenmedik bir şeye karıştığını hissettiğinizi gösterir. Bu, çalışma durumunuzun stresli hale geldiği ve bir şeyi hızlandırmanız gereğine işaret eder.

Hayatımız, minik bakterilere, küçük likenlere, hayatımızın yapısının üzerine inşa edildiği milyarlarca ve tirilyonlardaki küçük canlılara, dünyanın bu küçük yaratıklarına ve sağlığına bağlıdır. Bazı rüyalarda, küçük ve önemsiz sayılan karıncaların, dünyayı yöneten bir deve, canavara dönüştüğü görülür. Küçük ve önemsiz olanın büyük değişiklikleri nasıl getireceğini gösteren karıncalar, rüya sahibinin dikkatini çekebilecek sembollerdir.

Yorum Yap