Rüyada Eşinin Öldüğünü Görmek

-

Rüyada eşinin öldüğünü görmek; kişinin evliliğinde eşinden bazı beklentiler içerisinde olduğunu gösterir ve eşinin sevgisi ve sadakatinden emin olmak isteğine, zihnindeki soru işaretlerini giderecek gayretler görme isteğine yorumlanır. Bazen kaybetme korkusu, bazen eza veren eşin bezginliği bu tür rüyalar görmeye sebep olur, kişinin durumu ile değerlendirilmelidir.

Rüyada eşinin öldüğünü görmek; ölüm korkusu içinde olmaya ve yalnız kalmaktan duyulan endişeye yorulur. Genellikle iyiye yorulan rüya eşin normal bir şekilde ölümü şeklinde görülüyor ise;  eşin uzun ömürlü ve sağlıklı olacağına, aksi durumlarda ise bazı sıkıntı verecek ailevi problemlere işaret eder.

Rüyada eski eş görmek bazen nefret duyguları bazen de özlem hisleri ile görülen rüyalardır. Her iki açıdan da rüyada eski eşin öldüğünü görmek; kişiye göre bazen eski eşten gelecek iyi ve sevindirici haberlere, kimi zaman da can sıkıcı, sinir bozucu duyumlara işaret eder.

Bazen bekâr insanların rüyasında eşi olduğunu ve öldüğünü gördüğü olur. Bu tür rüyalar genellikle bekâr insana bir eşin nasip olacağı anlamına gelir.

Eşi gerçekte de hasta olan birinin rüyasında eşinin öldüğünü görmesi; onun sağlığına kavuşacağına, iyileşip eskisi gibi sıhhatli olacağına yorumlanır. Gerçekte hasta olmayıp da rüyada hasta iken ölen eş ise bazı hatalı davranışlarının farkına varan eşin davranışlarını düzelterek aile mutlulukları için gayret göstereceğine tabir edilir.