Rüyada Duvar Yıkılması

Yorum Yok -

Rüyada duvar yıkılması; rüya gören insanın kuruntulu, şüpheci ya da endişeli karakterine yorulur. Çevresine, yakınlarına karşı güven sorunu yaşayan ya da iş hayatında umduğunu bulamayan kişilerin, emeklerinin karşılığını alamadığın düşünen insanların gördüğü rüyalar arasındadır. Duvarın yıkılması birçok durumun değişmesine işaret sayılır.

Rüyada duvar yıkılması; bazı durumlarda iyi bazı durumlar da ise bir felaket olarak yorumlanabilir. Rüyanın gidişatına göre, mevcut detaylar yorumu farklı bir boyuta taşıyabilir. Bu nedenle hatırlanabilen tüm detayların anlamlarına bakarak kişisel durumunuza göre rüyanızı yorumlamanız bütünsel bir değerlendirme için daha sağlıklı olacaktır.

Hiç hayır görülmeyecek rüyalar arasındadır. Kişinin rüyasında üzerine bir duvarın yıkıldığını görmesi çok büyük hatalar yapıp günahlar işlediğine, bilerek hak yiyip ah aldığına delalettir. Bu rüyayı gören insan, yaptıklarının bedelinin ahretten önce dünyada da verecek, cezasını bir şeklide çekecektir. Bazı tabirlere göre ise rüyada insanın üzerine duvar yıkılması; itibar kazandıracak servettir.

Rüyada duvar; dindar, kudretli, mal sahibi birine simgedir. Yüksek bir duvarın rüyada yıkılması ise gücün, kuvvetin yok olması, o kişinin tüm itibarını kaybetmesi olarak açıklanır.

Rüyada bir duvarın ya da duvarların evin içerisine yıkıldığını görmek, hane sahibinin hastalanmasına yorulur. Rüyada duvarın evin dış yönüne yıkıldığını görmek, hane sahibinin evinin dağılmasına bir rivayete göre de hane sahibinin terk-i dünya etmesine delalettir.

Yorum Yap