Tekrarlanan Rüyalar Hakkında

Yorum Yok -

Rüyalar hakkında şimdiye dek pek çok araştırma yürütülmüştür.  Bu araştırmalar kişinin yorgun ve kafası karışık olduğu dönemlerde karmaşık ya da gün içinde sürekli odaklandıkları konuyla ilgili rüyalar gördükleri gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Bu rüyalar gerçek rüyalar değillerdir ve yorumlanmazlar.

Kişinin rüyasında sürekli olarak aynı şeyleri görmesi ve üstelik uyandıktan sonra bu rüyaları hatırlamaları genellikle bu rüyaların bir mesaj içerdiğini gösterir. Bu rüyalar genellikle sezgisi güçlü insanlar tarafından görülürler.

Aslında çoğu rüya bizlere bir mesaj verme niteliği taşır ancak kişi uyanır uyanmaz günlük işlerine yoğunlaştığından ve birçok şeye odaklandığından gördüğü rüyaları unutur ve hafızasından silinir. Tekrarlanan rüyalar ise bu kategoriye girmezler. Bu rüyalar her zaman negatif olmazlar ancak sürekli görülmesi rüya sahibini tedirgin etmeye yeter. Rüya yorumlamak bu tarz rüyalarda daha büyük bir önem taşır. Bu rüya onun yüzleşmesi gereken şeyler olduğunu, hayatındaki bazı şeyleri hatırlatmak amaçlı olduğunu düşünebiliriz.

Günlük hayatla ilgili aynı tarz rüyaları sık sık görmemiz ise daha anlaşılırdır. Gün içinde beynimiz aynı şeylerle çok fazla meşgul olduğunda, bilinçaltımıza yerleşen bu durumlar rüya olarak geceleri bizlere yansır. Tekrarlanan rüyalar kişinin genelde bireysel zayıflık veya korkularına ya da kişinin geçmişinde ya da şu zamanlarda üstesinden gelemediği durumların bir göstergesidir.

Tekrarlanan rüyaların üstesinden gelmek için kişinin geçmişiyle ya da tutulu kaldığı durumla yüzleşmesi manasına gelir. Mesela vicdanını rahatsız eden bir durum var ise bununla başa çıkmalı, konuyu enine boyuna kendi benliği içinde incelemelidir.

Yorum Yap