Rüyada Zemzem Suyu İçmek

Yorum Yok -

Rüyada zemzem suyu içmek; şefaate, huzur arayışlarına ve kişinin sağlam inançlarına işaret eder. Görülen rüyada İslam âlemi için manevi değeri yüksek olan zemzem suyu bilinçaltında Allah’a inanıp, ibadetlerinizi aksatmadığınız sürece Allah’ın her zaman yanınızda olacağına, sizi koruyup gözeteceğine olan itikatların göstergesidir.

Rüyada zemzem suyu içmek; zemzem suyunun İslam dinindeki mucizevî şekilde ortaya çıkış anlatısını bilenler için; inançlı olmanın önemine, Allah’ın müşkül durumda olanların daima yardımcısı olacağına işaret eder. Bu kutsal sudan içmek; üstün bir mertebeye ulaşmak, Allah’ın sevgili kulu olarak mükâfatlandırılmak, hastalık ve musibetlerden korunmak, dertlerine şifalar bulup kurtulmak gibi çok özel anlamlar ile ifade edilir.

Rüyada zemzem suyu ile banyo yapmak, yıkanmak; ruhen ve bedenen tüm kötülüklerden, kötü alışkanlıklardan arınmaya olan ihtiyaca işaret eder. Kişi bazı sıkıntılar içerisinde olsa da kısa süre içinde tüm gerginliklerinden sıyrılıp, temiz düşünceler ile hayatına devam edecektir.

Dini inançları zayıf insanlar için bu rüya; kalben ve ruhen Allah’a yakın olmaya, hurafeler ile uğraşmayıp, akılcı çözümler üretmeye, İslam ilminde ilerlemeye, faydalı bir insan olmaya işaret eder. Her insan için de doğruluk, dürüstlük, temizlik anlamlarına karşılık gelir.

Rüyada kendisi dışında çocuğu, eşi, annesi, babası ya da yakınlarına zemzem suyu içiren, ikram eden, dağıtan kimse çok hayır duası alacak, davranışları ve iyilikleri ile örnek tavırlar sergileyerek herkesin gözünde bir iyilik meleği olarak bilinecektir.

Yorum Yap