Rüyada Vesvese Görmek

Yorum Yok -

Rüyada vesvese görmek; şüpheci, kuruntulu, aslı olmayan ihtimaller üzerine odaklanan kişilerin rüyalarının temasıdır. Rüya gören kişinin karakterine bağlı olarak herhangi bir şey, bir söz, bir davranış üzerinden çok büyük üzüntüler çıkarmayı başarabilen, hayatı kendisine zehir edip yaşama hevesi kırılan kimselerin gördüğü rüyalardır.

Rüyada vesvese görmek; negatif tutum içerisinde olan kişinin temkinli olmanın ötesinde her halden bir art niyet araması, gereksiz yere dert araması olarak karşımıza çıkar. Kararsızlık, geleceğe ait ümitsizlik, sevdiklerine karşı nedeni olmayan agresif davranışlar ve yaşamdan ümit kesme gibi olumsuz ruh halleri ile baş gösteren temel nedenlere dayanan vesveseli rüyalar; kişinin kuruntularının yerini olumlu düşünceler ile doldurması gerektiğine dair işaretler taşıyan rüyalardır.

Rüya gören kişinin bilinçaltına yerleşen bazı kuruntular rüya senaryolarında da açığa çıkar. Bu durum bazen gerçek olaylar, olabilecek durumlar ile ilişkilendirilse de çoğu kez nafile düşünceler olarak kalır. Rüyada şüphelenilen durum vesveseli yapıda olmayanlar için dikkate alınmalıdır.

Rüyada başka birinin şüpheci yaklaşımlarına şahit olmak; o kişinin yalnızlığına ve çaresizliğine delalettir. Boş yere vesveselere kapılıp kendini üzen kişiye yardım edilmesi, duygusal manada rahatlatılması gerektiğine yorumlanır.

Rüya sahibinin gördüğü rüyada vesvese yaptığı konunun asılsız olduğunu, kendi kuruntularından kaynaklandığını öğrenmesi ile gerçek hayatında karşılaşacağı bir problemin de korktuğu gibi olmadığını görecek ve içi rahat edecektir.

Yorum Yap