Rüyada İsrafil Görmek

Yorum Yok -

Bir kimsenin rüyasında Meleklerin büyüklerin­den olan İsrafil (a.s.)’i görmesi, hayırlı bir haber alacağına işarettir. Bazı yorumculara göre, rüyayı gören kişinin ka­zançlı bir yolculuğa çıkacağına ve menfaatle bir işin müj­desini alacağına işarettir şeklinde yorumlanır demişlerdir.

Rüyada İsrafil (a.s.)’ın Sur adı verilen aleti üflediğini gör­mek, iyi ve Salih kimselerin kurtuluşuna işaret eder şek­linde yorumlanmıştır. Rüyasında Sura üfürüldüğünü işit­miş olduğunu görmek, rüya sahibi kişinin hakkı, dini ger­çekleri işitmesine ve kabul edeceğine işaret eder demiş­lerdir. Bazı yorumculara göre, Sur denen alete üfürüldü­ğünü görmek, rüya sahibine üzecek haberlere işarettir şeklinde yorumlanır demişlerdir.

Bir kimsenin rüyada İsrafil aleyhisselâm’ı görmesi, askeri silahlandırmaya, meşakkatli yolculuğa, korkuya ve telaşa işâret eder.

Yine rüyada İsrafil aleyhisselâm’ı görmek, kaybolmuş bir şeyin bulunmasına, borcun ödenmesine, yaptığının karşılığını görmeye ve hamile olan hanımının çocuğunu düşürmesine işâret eder.

Rüyada İsrafil aleyhisselâm’ı görmek, zu­lümden sonra bölgede adaletin kaim olmasına ve acımasızların helâk olmasına da işâret eder.

Bazen rüyada İsrafil aleyhisselâm’ı gör­mek, harap biryerin tamir edilmesine işârettir.

Bazen de rüyada İsrafil aleyhisselâm’ı gör­mek, yeniden varolmaya işâret eder.

Bazı kere de rüyada İsrafil aleyhisselâm’ı görmek, düşmanları kahretmeye işâret eder.

Yorum Yap