Rüyada Hatim Görmek

Yorum Yok -

Rüyada hatim görmek kişinin dini inanç ve itikatlarını gözden geçirmesine işaret olan bir semboldür. Manevi hayat, din ve iman sorgulamasına neden olan düşünce ve davranışların bilinçaltında açığa çıkmasıdır. Hatim Kuran’ı baştan sona okuyup bitirmektir, dolayısı ile hatim gören, hatim indirdiğini gören kişi, kendisini İslami dünyada bir aydınlanma ihtiyacı içerisinde hisseder.

Rüyada hatim görmek dini inançların sağlamlaşmasına, iyi insan olmak adına doğru yolda olunduğuna yorumlanır. Rüyada hatim gören kişi; içinde Allah korkusu olan, Kuran’ın ışığında yürümek isteyen inançlarına doğru yön vermek isteyen Müslüman olarak yorumlanır. Bazen de vicdan azabı duyan, yaptığı fenalıklar için Allah’tan af dileyen insana tabir edilir.

Rüyada kendisini hatim indirir iken, Kur’an-ı Kerim’i baştan sona kadar okuyup bitirir iken gören kişi hatalarından pişmanlık duymaya, sapmış olduğu karanlık yollardan dönmeye niyet etmiş demektir. Rüyada hatim indirdiğini görmek iyi bir insan olma yolunda adım atılacağını ve bu konuda büyük başarı kazanılacağını gösterir.

Rüyada evde birinin hatim ettiğinin görülmesi hane içindeki uğursuzlukların fenalıkların, geçimsizliklerin yok olacağına, kötü alışkanlıkları olan kişilerin bu huylarından vazgeçeceklerine dair bir göstergedir. Rüyada evde birden fazla hatim görmek, sevap kazanılacak bir oluşumda yer almak olarak açıklanır.

Rüya gören kişinin ruhen arınmaya, kafasındaki bazı sorulara yanıt bulmaya ihtiyacı olduğunu gösterir. Kişiye manevi huzur veren bilgiler edinmek, zihinde anlamlaştırılamayan sorulara cevap bulmak, umut tazelemek anlamlarına gelen hayırlı bir rüyadır. Kişinin inançlarındaki sorunların giderileceğine, aydınlanacağına ve aydınlatacağına delalet eder.

Yorum Yap