Rüyada Helallik İstemek

Yorum Yok -

Rüyada helallik istemek kişinin dünyevi hayata dair ciddi istekleri olduğuna yorulur. Bu isteklerini tek tek gerçekleştirebilecek fırsatlara sahip olacağı rivayet edilir. Çevresindeki insanlar tarafından hayırlı biri olarak anılacağı müjdelenir. Maddi açıdan refaha kavuşacağı da bir başka tabir olarak yer alır.

Rüyasında helallik isteyen birine helallik vermemek hayırlı değildir. Ya kendisinin ya da karşısındakinin hayatının akışını değiştirebilecek büyük bir yanlışa delalettir. Bir başka yoruma göre de büyük bir günahın farkına varmayarak, günahı sürdürmeye de alamettir.

Gerçek hayatının önemli bir dönemecinde olan kimsenin bu rüyayı görmesi, bu dönemde kayda değer bir destek göreceği ve hayatını istediği gibi şekillendirebileceği müjdelenir.

Rüyada birinden helallik alan kimsenin eline beklemediği bir maddi gelir geçeceği müjdelenir. Hastalıkta görüldüyse şifaya, darlıkta görüldüyse bolluğa, kötü günde görüldüyse huzura delalettir.

Bu rüya görüldüğü kişinin şahsına özel bir durumla alakalı sıkıntı çekeceğine alamettir. Uzun sürecek olan bu sorunların aniden ve kolay bir şekilde çözülmesine yardımcı olabilecek fırsatlar doğar. Rüyada helallik istendiğini görmek, kalbi temiz kimsenin bu fırsatları yakalayarak bu sıkıntıları başından çok kolay bir şekilde savabileceğine delalettir.

Rüyasında birinden helallik isteyip de alamamış kimsenin vicdan muhasebesi yapması gereken durumlara düşeceği ve çok pişmanlık duyacağı rivayet edilir. Tavırları veyahut sözleri ile kalp kıracak ancak kendi tavrının yanlış olduğunu da çok sonradan anlayacaktır.

Yorum Yap