Rüyada Diş Temizlemek

Yorum Yok -

Rüyada diş temizlemek rüyanın gelecekle ilgili yorumundan ziyade rüyanın sahibi kişinin karakteri hakkında bilgiler verir. Mutlu, temiz ahlaklı bir kimse olduğu, bu rüya ile kendisine müjdelenir. Ayrıca genel olarak kişinin, manevi değerlerine daha sıkı bir biçimde bağlanacağı, tövbe edeceği rivayet edilir. Bir başka yoruma göre ise kişinin çevresinde kendisini gizleyen kindar bir düşmanı işaret eder ancak bu durum kötüye yorulmamalıdır. Çünkü aynı zamanda bu düşmanın yarattığı sıkıntıların ardından da refaha ve huzura alamettir.

Rüyasında misvakla dişini temizleyen kimsenin, kalbinin temiz olduğu kendisine müjdelenmiştir. Yine rüyada diş temizlemek gibi bu rüyada da sıkıntı çekmek ve sıkıntının ardından yaşanacak mutluluk müjdelenir.

Genel olarak diş temizliği ile ilgili görülen rüyalar hayırla müjdelendiğinden, rüyasında başkasına dişini temizlettiğini gören kimsenin de hayalini kurduğu başarı ve arzulara ulaşacağı tabir edilir. Bu rüya, rüyada diş temizletilen kimse tanıdıksa, o tanıdıktan, tanınmadık biri ise yabancı birinden yardım görmeye delalettir. Rüyalar içeriklerinin tümüne bağlı olarak yorumlanmadıkları müddetçe birçok farklı anlama geldiğinden bu rüya ile ilgili farklı yorumlar da mevcuttur. Örneğin; birinin iftirasına uğramak, terfi almak, tövbe etmek ve günahlarından arınmak gibi birbirinden çok farklı yorumlar bulunur.

Rüyada dişleri gıcırdatmak bir sıkıntıya katlanmak ve sabır göstermekle eşleştirildiğinden, sabrın sonunda mutluluk ve başarı olduğu rivayet edilir.

Yorum Yap