Rüyada Dirilmek

Yorum Yok -

Kıyamet koptuktan sonra insanların dirilip kabirlerinden kalktığını görmek, geçim sıkıntısı çekilmeyeceğine işarettir. Bir kimsenin rüyada kıyametin koptuğunu, insanların kabirlerinden kalkarak dirildiklerini ve mahşer meydanına doğru dağıldıklarını görmesi, dünya hayatında insanların iş ve ma­işet gayesiyle çarşı ve pazara dağılıp yayılma­larına, kimilerinin bundan kazançlı, kimilerinin de zararla evlerine dönmelerine işârettir.

Rüyada ölmüş bir kişinin güler yüzle dirildiğini görmek, sevince işarettir. Rüya sahibi sevineceği bir ha­berle veya bir olayla karşılaşır şeklinde yorumlanır.

Rüyasında ölmüş annesinin dirildiğini veya dirilmiş oldu­ğunu görmek, üzüntü ve kederden kurtulup feraha ve ge­nişliğe çıkacağına işarettir.

Bir kimse rüyasında ölmüş olan babasını güler bir yüzle ve temiz elbiseler içinde dirilmiş olduğunu görse, bu onun (rüya sahibinin) istek ve arzusuna kavuşacağına, muradına ereceğine işarettir. İşleri bozulmuş ise, işleri de düzelir denmiştir. Aksini (tersini) görmek ise, iyi değildir. Tersiyle yorumlanmış olur demektir.

Yine rüyada ölü iken dirildiğini görmek, fayda ve menfaate işârettir. Bazen de öldükten sonra dirildiğini gör­mek, tövbe etmeye işâret eder.

Rüyada kıyamet günü olup, halkın kabirlerinden kalkarak dağılmalarını görmek, halkın menfaatları için çarşı ve pazara dağılıp yayılmalarına, bir takımının kazanç ve bir takımının da zarar etmelerine yorumlanır.

Yorum Yap