Rüyada Çoğan Otu Görmek

-

Rüyada çoğan (veya çöğen) otu görmek, çeşitli şe­kilde yorumlanmıştır. Bazı yorumculara göre; rüyada ço­ğan (çöğen) otu ile yıkandığını görmek, dostluğun veya düşmanlığın ortadan kalkacağına (kesileceğine) işaret eder. Rüyada çöğen otu ile yıkanmak, dostluğun veya düşmanlığın kesileceğine işârettir. Bazen rüyada çöğen otu ile yıkandığını görmek, korkudan kurtulmaya ve tövbe etme­ye de işâret eder.

Bazı yorumcular: Rüyasında çoğan otu ile ellerini yıkadı­ğını görmek, iyidir ve bu elleri temizler, güzeldir ve iyiye işarettir demişlerdir. Rüyada çöğen otu ile ellerini yıkadığını görmek, rüya sahibinin arzu ve talep ettiği bir şeyden ümidini kesmesine işârettir.

Kir ve kötü kokunun gitmesi için rüyada çöğen otu ile ellerini yıkadığını görmek, hü­zün ve kederden kurtulmaya ve ihtiyacının kendisi için hasıl olmasına işârettir.

Diğer bazı rüya tabircilerine göre ise; çoğan (çöğen) otu görmek, korkudan kurtulmaya, tövbe etmeye gibi cihetlere de işaretle tabir edilip yorumlanabileceğini söylemişlerdir.