Rüyada Zeberced Görmek

Yorum Yok -

Rüyada zeberced taşı görmek, helal mala işarettir. Rüyasında zeberced taşı gören kimse, helal kazanılmış bir mala kavuşur ve kendisinin de temiz bir kimse olduğuna işaret olarak yorumlanır. Rüyada zümrüde benzeyen bu değerli taşı görmek dindar, akıllı, cesaret ehli ve asil kimseye, doğru söze, temiz ve helal mala delâlet eder.

Rüyasında bir zeberced taşı bulduğunu gören kimsenin eli­ne helal para ve helal kazanılmış bir mal geçer, şeklinde tabir edilir.

Bir kimse, rüyasında kendisine ait olan bir Zeberced taşını kaybetmiş olduğunu görse, bu rüyası, onun (rüya sahibinin) kendi malından zarar göreceğine (yani malen, maddeten za­rar göreceğine) işaret olarak yorumlanır.

Bir kadın, rüyasında bir erkeğin kendisine (kadına) Zeber­ced taşlı bir ziynet eşyası (mücevher) hediye etmiş olduğu­nu görse, o (rüyayı gören kadın), kendisine hediye veren er­kekle evleneceğine işarettir şeklinde tabir olunur.

Rüyada görülen zeberced, temiz, doğru, dindar, takvâ sahibi ve asıllı kimseye yorumlanır. Zeberced, mala işaret ettiğinde, o mal temiz ve helâl bir maldır. Zeberced, ilim ve takvâdan hâsıl olur.

Yorum Yap