Rüyada Yusuf Peygamberi Görmek

Yorum Yok -

Yusuf (A.S.)’ı görmek, hapishaneye ve ondan kurtulmaya, kıtlığa ve güzel olduğundan dolayı kadınlar tarafından bir nasi¬be kavuşulur.

Bazen de Yusuf (A.S.)’ı görmek, rüya ilmine ve yorumuna yorumlanır.

Rüyasında hapis olan bir kimse, Yusuf peygamberi görse, hapislikten kurtulacağına ve hapisten dışarıya çıkacağına işaret eder.

Memur olan bir kimse, rüyasında Yusuf peygamberi görür­se, terfi eder, rütbesi, derecesi yükselir, şeklinde tabir edilir.

Bekar bir kız veya dul olan bir kadın, rüyasında Yusuf pey­gamberi görürse, yakın bir zaman içinde evleneceğine işa­retle tabir olunur.

Rüyasında Yusuf peygamberin gömleğini gören kimse, üzüntü ve kederinden kurtulur, hasta ise, şifa bulur, iyile­şir, şeklinde tabir olunur.

Bir kızla veya bir kadınla evlenmek isteyen bir kimse, rüyasında Yusuf peygamberi görse bu kimse, dilek ve muradına erer, yanı istediği ile evlenmek nasip olur, şeklinde tabir olunur.

Küçük yaşta sayılan bir çocuk Hz. Yusuf Peygamberi rüyasında görse, rüyayı gören çocuğun, erkek kardeşleri ara­sında nasibi ve sevgisi azalır. Yani, erkek kardeşleri onu kıskanırlar şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yusuf aleyhisselâm’ın kendisyle konuştuğunu veya bir şey verdiğini gören kimse, rüya tabiri veya tarih ilmini bilen bir âlim olur.

Yorum Yap