Rüyada Yellenmek

Yorum Yok -

Rüyanızda yellendiğinizi (halk deyi­miyle osurduğunuzu) görmek, iyiye yorulmaz. Bu rüyanız, sizin hakkınızda iyi olmayan dedikodular yapılacağına işarettir. Bu yorum, sesli olarak (herkesin duyacağı gibi) yel­lenme gördüğünüzde yapılan yorumdur. Sessizce (kimse­nin duymadığı, ancak kendiniz duyacak kadar) yellendiğinizi görmek, gam ve kedere, üzüntü ve sıkıntıya düşeceğinize işaretle tabir olunur. Rüyada birinin çıkardığı gazdan rahatsız olmak, ondan bir zarar görmeye işârettir. Rüyada insanların içinde sessizce yellenmek çevresini rahatsız edecek bir iş yapmaya, onları incitecek söz söylemeye işârettir.

Rüyada yellenmek rüyayı görenin söyleyeceği çirkin bir söze veya bu işi işleyenin küçük günah kazanmasına yorulur.

Bazen bu rüya ahmaklığa, yalnızlığa ve halktan ayrılmaya, bazen da yalan ve abartılı bir söze veya bir şeyi dövmeden dolayı çıkacak sese yorumlanır.

Rüyada sessizce yellenmek hatalı söz söylemeye, kederlenmeye yahut borcu ödemeye ve meşakkatten kurtulmaya işârettir.

Rüyada namaz içinde kokusu duyulmayan yahut rahatsız etmeyen yellenme, hayırlı bir işi kem söz ve yanlış bir davranış yüzünden tehlikeye düşürmeye işâret eder.

Yellenerek abdestini bozmak, bir sözünden caymaya; bozulan abdestini yenilemek sözünün gereğini yerine getirmeye ve yemin keffareti vermeye delâlet eder.

Yorum Yap