Rüyada Üzüm Yaprağı Görmek

-

Rüyasında salkım salkım üzümlerin yanı sıra asma, üzüm yaprağı gören kimsenin kişiliğine dair kadirşinas tanımlaması yapmak yanlış olmaz. Rüyada üzüm yaprağı görmek geçmişten günümüze dek saygın insanların görebileceği bir rüya olarak nitelendirilir. Özellikle aile büyükleri, iş yerinde önemli bir makama sahip olanların görebileceği türden sayılabilecek bu rüyaları gören kimseler toplumda hatırı sayılır insanlardır ve bu rüyayı gördükten sonraki yakın gelecekte bir sorunu çözmek adına arabuluculuk üstlenmeleri muhtemeldir.

Rüyada asma yaprağı görmek ya da bu yaprakları toplamak özellikle kişinin evinde ve işinde karşılaşacağı bereket ile ilgilidir. Bu tür rüyalar rüya tabiri alimlerince her zaman eril kişilerle ilişkilendirilir. Bu kişiler bir iş yerinin sahibi ya da usta denilebilecek nitelikli kimselerdir. Söz konusu kimselerin başarısı kişiliklerinin sağlamlığıyla paralel gelişir. Sadece manevi olarak değil maddi olarak da kısmetlerin açılması, servetin artması ve nihayetinde kişinin mütevazı biri olması dolayısıyla çok güzel günlere yelken açması şeklinde açıklanır.

Rüyasında asma yapraklarını yediğini gören kimsenin ise dertlerinden sıyrılacakları rivayet edilir. Bu kişilerin ömrü zorlukla geçmiş ve gün yüzü görmemiş kişiler olmaları “Sabrın sonu selamettir,” atasözünün bir karşılığı olarak yaradan tarafından mükafat görmeleri ile açıklanabilir. Bu rüyanın peşine dertler artık artmayacak ve rüya sahibi omuzlarının hafiflediği günler yaşayacaktır.