Rüyada Ölünün Çağırması

-

Rüyada ölünün çağırması rüyanın içeriğine göre farklı şekillerde tabir edilir. Rüyada ölünün sizi kötü bir yere çağırması rüya sahibi için bir uyarı niteliği taşır ve kişinin maneviyatına daha fazla özen gösterip, dünya hayatıyla olan meşgalesini azaltması gerektiğine delalet eder. Rüyada ölünün çağırması ancak kişinin bu çağrıya kulak asmaması rüya sahibinin sağlığının iyiye gideceğine, şifasını bulacağına işaret eder. Rüyada ölünün kişiyi kötü yola çekmek istemesi ise yakın zamanda yapılacak büyük bir hataya, işlenecek büyük bir günaha, kötü niyetli arkadaşlara işaret eder.

Rüyada ölünün bağırdığını, rüya sahibine sinirlenmesi ve kızması bu kişiye karşı olan sorumlulukların tam olarak yerine getirilmediğine ya da vasiyetinin istediği gibi gerçekleşmediğine bazen de dua beklediğine işaret eder. Bazılarına göre bu rüya kişiye yapılan bir uyarıdır ve maneviyatını güçlendirmesi gerektiğine dair bir uyarı niteliği taşır. Ayrıca bu rüya yalnızca şeytanın bir aldatmacası da olabilir.

Rüyada ölü ile birlikte gitmek kişinin ölünün mesleğini ya da namını devam ettirecek kişi olacağına işaret eder. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin ölünün yakınlarından veya bir akrabasından göreceğin bir yardıma, ortak bir iş yapmaya da delalet eder. Rüyada ölü ile beraber mezara girmek rüya sahibinin sağlığının bozulacağına, iş hayatında bir takım sıkıntılar yaşayacağına, hayatındaki engellere işaret eder.