Rüyada Öğrenmek

Yorum Yok -

Rüyada Kuranı Kerim’i, hadis-i şerifleri okuyarak öğrendiğini görmek, yoksulluktan sonra zenginliğe, sapıklıktan sonra hidayete, darlıktan sonra genişliğe işârettir.

Bekâr bir kimsenin Kur’ân’ı Kerim’i öğrendi­ğini görmesi, iyi bir kadınla evlenmesine işârettir. Evli bir kimsenin bu rüyayı görmesi de çocuğu­nun olmasına işârettir. Yine bu rüya, kendisini irşad edecek, kendisini Hakka yöneltecek bir kimse ile akadaşlık kurmaya da işârettir.

Rüyada dine, imana ve ahlâka aykırı bir şey öğrendiğini görmek, hidayetten sonra sapıklı­ğa, zenginlikten sonra fakirliğe, azgınlığa ve azgınların yolundan gitmej/e ya da dinden dönmeye işâret eder.

Herhangi bir şeyi yazarak veya okuyarak öğrendiğini gören kişi fakirlikten sonra zenginliğe, sapıklıktan sonra doğru yola kavuşur. Bekârsa evlenir, evliyse çocuğu olur. Bazı yorumcular, Hakka yöneltecek biriyle arkadaş olunacağına yorumlar. Eğer iffetsizlik, hırsızlık gibi kötü şeyleri öğrendiğini gören kişi doğru yoldan sapıklığa, zenginlikten fakirliğe düşer.

Yorum Yap