Rüyada Koku Görmek

Yorum Yok -

Kişinin rüyada misk, anber, zaferin, gül ve gül suyu gi­bi güzel ve hoş kokular görmesi, güzel ve sevindirici ha­berler almaya, mal ve mülk edinecek paralar biriktirmeye ve güzel bir yaşam (hayat) süreceğine işarettir.

Kocası olmayan (dul) bir kadın veya bekar bir kız, rüyada güzel kokular görse, bu o kadının yakında evleneceğine işarettir.

Erkeklerin rüyada güzel koku veya kokular görmesi hayra yorumlanır. Rüya sahibi bu erkek, iyi bir sözle anılır ve öv­gülerle kendisinden söz edilir. İtibar sahibi, saygın bir kişi olduğundan bahsedilir şeklinde yorumlanır.

Genç bir kızın rüyada kendisine güzel ve değerli bir koku hediye edildiğini görmesi, onun, asil (asalet sahibi), şerefli bir kimse ile evleneceğine işarettir.

Kötü huylu (hilekar, düzenbaz ve hırsız) bir kimsenin, rüyada güzel bir koku süründüğünü görmesi, o kimsenin bu kötü huyundan ve yaramaz halinden, hilekarlıktan ve hır­sızlıktan vazgeçip tövbekar olacağına (tövbe edeceğine) ve yaramazlıklardan vazgeçeceğine işarettir.

Rüyasında karışık kokular sattığını gören kimse, önce gü­zel söz verir, sonra bu güzel vadinden (sözünden) döner ve­ya döneceğine işarettir demişlerdir tabirciler.

Rüyada güzel kokular ve güzel koku neşreden çiçekler görmek, daima hayra, iyiye ve güzel rızka işârettir.

Rüyada koku gören, iyi bir hayat sürer. Eğer kadının kocası yoksa, evlenir. Güzel koku erkekler için de, iyilikle anılmaya ve övülmeye yorumlanır.

Yorum Yap