Rüyada Geminin Batması

Yorum Yok -

Rüyada geminin batması hayra yorumlanmayan rüyalar arasındadır. Bu rüyanın oldukça kapsamlı anlamlı vardır. Kişinin hayattan beklentilerinin karşılanmayacağı biçimde en kısa biçimde yorumlanmakla beraber, daha geniş olarak bakıldığında, işlerinin bir süre yolunda gitmeyeceğini, amaçlarına ulaşamayacağına, hayallerine ve isteklerine en azından bir süre ulaşamayacağına işaret eder. Bir diğer anlamı yine olumsuzdur ve başa gelecek bir musibeti işaret eder. Eğer gemi yavaş yavaş sulara gömülüyor ise özel yaşamında sıkıntılar ve sorunlar yaşayacağına, iş yaşamında bir takım durgunluklar olacağına işaret eder. Kişi geminin okyanusta battığını görür ise o zaman altından kalkamayacağı işlere girer ve bunların üstesinden gelemez. Gemi denizde batarsa o zaman ne kadar ısrar edilirse edilsin istenen sonuç alınamaz.

Eğer kişi rüyada herhangi bir gemiye biner ise o zaman risk alarak büyük bir işe girişir ve hayra yorulan bir rüya olduğundan olumlu anlam içerir. Büyük bir makam ve mevkiye sahip olur. Hayatının en parlak dönemine girer. Uzun süredir üzerinde çalıştığı konuda başarılı olur. Ama kişi eğer gemiye iner binmez ise uzak diyarlara gider ve orada evlenerek kalır.

Rüyada gemi görmek, farklı rüya uzmanlarınca farklı biçimlerde yorumlanan bir rüyadır. Bir rivayete göre mal ve evlat anlamına gelir. Kişi rüyasında büyük ve görkemli bir gemi görür ise o zaman belli güve ve mevkie sahip olur.Bir diğer anlamı ise kişinin dünya zevklerine fazla dalıp, ahreti unutacağı biçimde yorumlanır.

Yorum Yap