Rüyada Çıplaklık Görmek

Yorum Yok -

Rüyada çıplaklık, iç yüzünün selametine yorumlanır. Bazen da insana pişmanlık verecek şeye yorumlanır. Bir kimse rüyada elbiselerini çıkardığını görse, o kimse için zahirde öğüt verip dost görünen ve düşmanlığım gizleyen bir düşmanı olduğunu anlar. Rüyada bir mecliste çıplak olduğunu gören kimse rezil ve rüsva olur. Bir yerde tek başına çıplak olduğunu görse, o kimsenin düşmanı onun bir hatasını araştırır. Ancak maksadına kavuşamaz.

Hasta olan bir kimse, sarı renkli bir elbisesinden soyunduğunu görse, o kimsenin iyileşmesine yorumlanır. Eğer soyunduğu elbise kirli olursa, o kimse kederden kurtulur. Bazı yorumcular, çıplak olmak ithamdan kurtulmaya yorumlanır, dediler. Ölmüş bir kimse rüyada çıplak ve avret mahali örtülü olduğu halde görülse, ölü olan o şahıs dünyadan sevapsız gittiği halde cennetin nimetleriyle nimetleneceğine yorumlanır.

Üzüntülü bir kimse, rüyada çıplak görülse, o kimse üzüntü ve kederinden kurtulur.

Bazı yorumculara göre rüyada çıplak olmak, çapkın olmaya yorumlanır. Bir kadının rüyada siyah bir elbiseden soyunup çıplak kaldığını görmesi, karanlıktan sonra aydınlığa kavuşmaya yorumlanır. Kadının çıplak olması evinden ayrılmasıdır.

Yorum Yap